Acer prezentuje nowe komputery z recyklingu

Dwa nowe laptopy Aspire Vero, komputer typu All-in-One dla firm, nowe monitory, peryferia i projektor – to produkty, które zasilą zieloną linię produktów Acer, czyli Vero. Do budowy każdego z nich wykorzystano plastik z recyklingu.

Sprzęt spod szyldu Vero w znacznej części jest wykonany z plastiku pochodzącego z recyklingu oraz z plastikowych odpadów wydobytych z mórz i oceanów. Do tego sprzedawane są one w opakowaniach nadających się do recyklingu. Komputery można też w łatwy sposób demontować, co upraszcza proces naprawy i modernizacji, wydłużając ich żywotność.

Acer ogłasza wyścig
Acer prezentuje nowe komputery z recyklingu

Kolejne modele Acer Aspire Vero

Nowy komputer Aspire Vero (AV14-51) jest wyposażony w 14-calowy wyświetlacz Full HD. Obudowa komputera dostępna jest w charakterystycznej odmianie szarości (Cobblestone Grey), a także w odcieniu błękitu (Mariana Blue). Laptop napędzany jest już najnowszym procesorem Intel Core 12. generacji.

Z kolei drugi nowy model Aspire Vero (AV15-52) jest wyposażony w 15-calowy wyświetlacz Full HD i podobnie jak w przypadku modelu AV14-51, w jego wnętrzu znajdziemy nowy procesor Intel Core 12. generacji.

Zarówno 14-, jak i 15-calowy Aspire Vero są wyposażone w touchpady OceanGlass™, wykonane z odpadów plastikowych wydobytych z mórz i oceanów. Podobnie jak w poprzednich modelach, w obudowie obydwu nowych modeli Aspire Vero zastosowano 30% plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR), który charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością. Jego produkcja pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla nawet o 21%.

Obramowanie ekranu laptopa składa się w 30% z plastiku PCR, a klawisze – w 50% plastiku PCR, co jeszcze bardziej zmniejszyło poziom śladu węglowego powstającego w procesie produkcji urządzenia. Poza tym obudowa nie została pokryta żadną farbą. Naprawa i modernizacja komputera są wyjątkowo proste dzięki zastosowaniu dolnej pokrywy, którą można łatwo zdjąć korzystając ze standardowego śrubokrętu, kiedy zaistnieje potrzeba np. wymiany pamięci RAM i dysku SSD. Takie rozwiązanie zdecydowanie wydłuża okres eksploatacji urządzenia.

Wewnętrzne opakowanie laptopa to sprytnie zaprojektowane wielofunkcyjne pudełko z wewnętrzną przegrodą, którą można złożyć do formy trójkątnej podstawki pod laptopa. To innowacyjnie zaprojektowane opakowanie skutecznie chroni komputer i składa się w 85% z papieru makulaturowego. Mamy tu też futerał na laptop, wykonany w 100% z tworzyw przemysłowych pochodzących z recyklingu (PIR), a także dodatkowy arkusz ochronny (wykonany również w 100% z PIR) umieszczonym między wyświetlaczem a klawiszami.

Acer ogłasza wyścig o przyszłość Ziemi! Dołączysz
Acer prezentuje nowe komputery z recyklingu

Komputer All-in-one Acer Veriton Vero

Komputer Veriton Vero AIO składa się w 30% z plastiku pochodzącego z recyklingu, a w zestawie znajduje się także klawiatura i mysz – również wykonane z materiałów PCR. Opakowanie nadaje się w 100% do recyklingu, a bezśrubową tylną pokrywę można łatwo zdjąć w celu modernizacji lub naprawy urządzenia, co zdecydowanie wydłużenia jego okres eksploatacji.

Znajdziemy tu najnowszy procesor Intel Core i9 12. generacji, oddzielną kartę graficzną NVIDIA GeForce MX550 i do 64 GB pamięci DDR4 3200 MHz pracującej w trybie dwukanałowym.

Dostępność i cena

Produkty z serii Vero można znaleźć klikając tutaj. Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii technologie.

Exit mobile version