Co to są kosmetyki wegańskie?

Jakie kosmetyki wegańskie kupować i na co zwracać uwagę podczas ich zakupów?Weganizm i produkty z nim związane w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Produkty naturalne są zdrowe i świetnie wpływają na nasz organizm. Tyczy się to nie tylko produktów, które znajdują się w naszej diecie, ale również i kosmetyków, które dbają o naszą skórę.

Czym są kosmetyki wegańskie?

Dieta wegańska polega na spożywaniu produktów, które nie posiadają w swoim składzie składników pochodzenia zwierzęcego. Weganizm stał się prawdziwym stylem życia dla miliardów osób na całym świecie, a świadczy o tym fakt, że na rynku znajdziemy również wegańskie produkty kosmetyczne. Tzw. produkty vegan friendly są szeroko dostępne w sklepach. Brak składników pochodzenia zwierzęcego oczywiście również tyczy się produktów kosmetycznych. To jednak nie wszystko, ponieważ wegańskie kosmetyki nie mogą być również testowane na zwierzętach. 

Kosmetyki wegańskie stają się więc coraz bardziej popularne, tak samo jak wegański styl życia. Nic dziwnego, ponieważ są one znacznie zdrowsze niż te produkty, których składniki pozyskiwane są często w niezbyt humanitarny sposób. Oczywiście największą zaletą kosmetyków wegańskich jest ich wpływ na naszą skórę. Kosmetyki ze składnikami pochodzenia roślinnymi są najzdrowsze i najbardziej przyjazne dla naszej skóry. 

Co to są kosmetyki wegańskie?
Co to są kosmetyki wegańskie?

Co wyróżnia kosmetyki wegańskie na tle niewegańskich produktów?

Z racji tego, że kosmetyki wegańskie produkowane są z naturalnych składników, które są bardzo przyjazne dla naszej skróty, i bezwątpienia najzdrowsze najczęściej nie powodują żadnych skutków ubocznych w postaci uczulenia. Nie wywołują też podrażnień. W przypadku kosmetyków niewegański nie zawsze mamy pewność czym tak naprawdę są ich składniki i skąd one pochodzą. 

Jeśli patrzymy na skład kosmetyków, które mogą wydawać się wegańskie, to jeśli w składzie znajduje się, któryś z poniższych składników, możemy mieć pewność, że jest to produkt niewegański. Wśród tych składników można wyróżnić: elastynę, keratynę, kolagen, jedwab, miód, wosk pszczeli czy lanolinę. Do składników zwierzęcych można zaliczyć również kazeinę, jogurt, jajka czy cholesterol. W składzie danego kosmetyku możemy znaleźć również mleko, jednak nie zawsze jest to mleko zwierzęce. Pod tym określeniem kryją się również produkty wegańskie, jak mleko sojowe lub kokosowe. 

Sprawdź również nasz internetowy magazyn dla mężczyzn – MenWorld.pl.

Przed zakupem danego kosmetyku warto więc przeczytać skład, bo może się okazać, że produkt wegański wcale do takich nie należy. Kosmetyki wegańskie w swojej ofercie posiadają między innymi takie marki jak AA, Ziaja czy Bielenda. 

Co to są kosmetyki wegańskie?
Co to są kosmetyki wegańskie?

Jak rozpoznać kosmetyki wegańskie?

Kosmetyki wegańskie, które możemy znaleźć na sklepowych półkach mają specjalne specjalne oznaczenie V-Label. Jest to znak jakości, który gwarantuje, że dany kosmetyk został sprawdzony klinicznie pod względem obecności substancji pochodzenia zwierzęcego. Produkty oznaczone symbolem V-Label nie posiadają w swoim składzie żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego, ani na żadnym etapie produkcji nie miały żadnego powiązania ze zwierzętami. Znak ten potwierdza również, że dany produkt czy składnik jest wolny od GMO.

Sprawdź również nasze artykuły z kategorii zdrowie.

Sok z aloesu - czemu nazywany jest jako “dar Wenus”?
Co to są kosmetyki wegańskie?
Exit mobile version