Maserati Levante Hybrid – ekologia wkracza do świata aut

Maserati Levante Hybrid to samochód, który wzbudza emocje. Zupełnie tak samo jak wszystkie inne modele tego włoskiego producenta. Nowe auto jest hybrydą, która jest krokiem w stronę elektryfikacji samochodów marki.

Maserati Levante Hybrid – co zaoferuje sportowa hybryda?

Nowy model Maserati Levante Hybrid to auto, które swoim wyglądem zapiera dech w piersiach. Nowoczesny samochód ma jednak wiele wspólnych cech z zeszłoroczną hybrydą, Ghilbi Hybrid. Oba auta posiadają między innymi silnik elektryczny o mocy 48 wolt. Hybrydowa wersja różni się od w pełni spalinowego modelu chociażby nowym, niebieskim trójwarstwowym metalicznym lakierem, który producent nazwa Azurro Astro. Na bocznych wlotach powietrza znajdziemy niebieskie akcenty, które świetnie uzupełniają całość. Auto stoi na 21-calowych alufelgach, a małym i bardzo stylowym dodatkiem jest logo marki umieszczone na słupku C.

W środku też doszło do zmian. Nowe Maserati Levante Hybrid zostało wyposażone w 8,4-calowy ekran z systemem informacyjno-rozrywkowym. Przed kierowcą umieszczono 7-calowy wyświetlacz ze wskaźnikami. Skórzane wnętrze i najwyższej jakości materiały to oczywiście podstawa.

Co napędza nowy samochód włoskiej marki?

2-litrowa jednostka benzynowa z czterema cylindrami napędza Maserati Levante Hybrid. W połączeniu z silnikiem elektrycznym oferuje 330 koni mechanicznych przy 5750 obr./minutę. Moment obrotowy zaczynający się od 2240 obr./min wynosi 450 Nm. Jak zapewnia producent osiągi te podobne są do jednostki V6. Jednak zastosowana jednostka cechuje się mniejszym, o 16%, zapotrzebowaniem na paliwo. Sprint do setki w wykonaniu tego auta to około 6 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 240 km/h.

Producent podkreśla, że moment obrotowy w nowym silniku Maserati Levante Hybrid na niskich obrotach jest bardzo podobny jak w przypadku jednostek wysokoprężnych, jednak oferuje podobną płynność jak sześciocylindrowe silniki benzynowe. Warto dodać, że na pokładzie znajdziemy napęd na wszystkie koła, pneumatyczne zawieszenie czy mechaniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu z tyłu.

Model Levante Hybrid jest już dostępny w sprzedaży, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w czerwcu tego roku.

Exit mobile version