Lody bezmleczne o oryginalnej bazie od Wicked Kitchen

Lody to smaczne przekąski, które orzeźwiają nas w upalne dni. Na rynku pojawia się coraz więcej propozycji dla osób, które z różnych przyczyn wybierają produktu nie bazujące na mleku. Wegańska firma Wicked Kitchen zapowiedziała wprowadzenie na rynek lodów, których baza opiera się na śródziemnomorskiej roślinie strączkowej!

Wicked Kitchen wprowadzi na rynek nowy przysmak

Osoby, które z różnych powodów nie jedzą lub nie mogą jeść produktów mlecznych nie mają zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o lodowe przekąski. Co jakiś czas pojawiają sie nowe propozycje lodów bezmlecznych, jednak jest ich zdecydowanie mniej, niż tych klasycznych. Wegańska firma Wicked Kitchen postanowiła wprowadzić na rynek lody wykonane na bazie fasoli lupini.

Przeczytaj także: Napój z ziemniaka wkrótce trafi do Polskich sklepów?

Fasola lupini jest przysmakiem w krajach Śródziemnomorskich i zazwyczaj podawana jest w marynacie. Wicked Kitchen postanowiła zrobić z tej rośliny strączkowej coś zupełnie innego. Przysmak dla osób, które lubią orzeźwiające przekąski – lody. Nowe przysmaki będą dostępne w wielu smakach i formach.

Lody oparte na fasoli lupini

Wicked Kitchen zapowiedziało, że do ich oferty trafią lody stworzone na bazie fasoli lupini. Nowe przysmaki będzie można kupić w formie klasycznych lodów na patyku o smaku waniliowym, czekoladowym, miętowym z kawałkami czekolady i o smaku ciasteczek. Nowa linia produktów będzie obejmować również batony lodowe o smaku Chocolate & Almond (smak waniliowy z prażonymi migdałami w polewie czekoladowej) i Berry White (waniliowe z sosem jagodowym w polewie z białej czekolady i z kawałkami czerwonych jagód).

To jednak nie wszystko, ponieważ w ofercie znajdzie się także rożek o smaku Chocolate & Red Berry, który będzie wypełniony sosem z czerwonych jagód i czekoladowymi kawałkami. Wszystko to zostanie umieszczone w bezglutenowym rożku kukurydzianym.

Niestety, jak można się spodziewać wege lody na bazie fasoli lupimi nie będą dostępne w Polsce. Nowe produkty trafią do ponad 2,200 sklepów Kroger na terenie Stanów Zjednoczonych. Derek Sarno, współzałożyciel Wicked Kitchen powiedział, że lody prawdopodobnie będą dostępne jedynie w USA.

Źródło: VegNews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *