Sok z aloesu – czemu nazywany jest jako “dar Wenus”?

Dlaczego sok z aloesu jest nazywany jako dar Wenus? Aloes jest to roślina z rodzaju jednoliściennych sukulentów liściowych, gatunków tej rośliny jest aż około 550, zarówno odmiany drzewiaste, krzewiaste, byliny oraz czasami liany. Naturalnie występuje na Półwyspie Arabskim i Madagaskarze oraz w Afryce.

Aloes jest to również roślina, którą możemy uprawiać w domu, co ważne, jest on niewymagający w uprawie, ze względu na naturalnie trudne warunki, w których występuje.  Aloes w swoim składzie zawiera 75 składników mineralnych, są to między innymi witaminy z grupy A, C, B i E, wapń, selen, magnez oraz wiele innych. 

Sok z aloesu - czemu nazywany jest jako “dar Wenus”?
Sok z aloesu – czemu nazywany jest jako “dar Wenus”?

Jak pozyskiwany jest sok z aloesu?

Gotowy sok z aloesu można kupić na przykład w aptekach czy sklepach ze zdrową żywnością, ale można go też zrobić samemu, ponieważ jest pozyskiwany z liści aloesu. Do wykonania takiego soku, najlepiej wybrać liście, które nie będą młodsze niż 2 lata, ale także nie starsze niż 5 lat. Zaleca się także niepodlewanie go przez 2 tygodnie, przed zebraniem liści, co sprawi, że sok nagromadzi się bardziej w liściach i będzie go więcej. Po ścięciu liści dobrze jest je włożyć na dobę do lodówki. Przez gorzki smak aloesu, warto go rozcieńczyć miodem bądź sokiem z cytryny, który jedocześnie wydłuży jego termin ważności.

Przygotowując liście, należy je dokładnie obrać, wydrążyć miąższ. Następne miąższ przełożyć do sokowirówki bądź wyciskarki, w przypadku braku któregoś z tych urządzeń można skorzystać z miksera lub blendera, a następnie przy pomocy sitka przelać sok i odcisnąć łyżeczką pozostałości miąższu. Tak przygotowany sok należy przelać do butelki, przechowywać w lodówce i spożywać maksymalnie tydzień. Taki sok należy spożywać 2-3 razy dziennie, po jednej łyżeczce. 

Sok z aloesu - czemu nazywany jest jako “dar Wenus”?
Sok z aloesu – czemu nazywany jest jako “dar Wenus”?

Dobroczynne właściwości soku z aloesu.

Podsumowując myślę, że potoczna nazwa “dar Wenus” jest już w pełni zrozumiała, ponieważ zarówno sam aloes jak i sok z aloesu mają wiele pozytywnych właściwości na organizm. Myślę, że warto spróbować, aby przekonać się jakie mogą być korzyści.

Sprawdź inne artykuły na stronie Veganstyle.pl, a także odwiedź nasz inny portal – MenWorld.pl.

Exit mobile version